خبر   
رهنمودها   
بیانیه ها   
همایش ها   
برنامه ها   
مطالب مفید   
مهم   
سایت ها مراجع اعظام و مراکز شیعی   

  در دنیا هیچ رئیس‌جمهوری مثل آقای هاشمی رفسنجانی، ساده و بی‌تشریفات زندگی نمی‌کند :
رهبر معظم انقلاب: در دنیا هیچ رئیس‌جمهوری مثل آقای هاشمی رفسنجانی، ساده و بی‌تشریفات زندگی نمی‌کند. با اینکه نزدیک به چهار سال از رحلت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی می‌گذرد، سیل تهمت‌ها و افتراهای کذب علیه این شخصیت بزرگ انقلاب اسلامی ایران مبنی بر زندگی تشریفاتی او همچنان ادامه دارد. اخیرا خبرگزاری برنا بخشی از سخنان رهبر انقلاب درباره ساده‌زیستی آیت‌الله هاشمی رفسنجانی را انتخاب و منتشر کرده است که خوانندگان گرامی روزنامه را به مطالعه بخشی از آن بیانات دعوت می‌نمائیم.
 سخنان یکی از علمای وهابی در باره حضرت علی علیه السلام :
سخنان یکی از علمای وهابی در باره حضرت علی علیه السلام(اینجا را کلیک کنید)
 یادکردی از صدرالمتالهین، ملا صدرا :
چهارشنبه اول خرداد مصادف با یازدهم ماه رجب، روز بزرگداشت محمد بن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدر المتالهین یا ملاصدرا است. وی در ظهر روز نهم جمادی الاولی سال 980 قمری دیده به جهان گشود.
 بهشتی به مصباح چه گفت؟ :
بخش‌هايي از نقد شهيد بهشتي به آيت‌الله مصباح‌يزدي: «من مکرر به جناب آقای مصباح هم گفته‌ام. گفته‌ام دوست عزیز، چرا این بحث‌هایی که احتیاج به رسیدگی بیشتر دارد، باید این‌طور مطرح شود؟ ...
 ادعاي عجیب رئيس سابق دولت :
شرق: <<عباس اميري فر>>، نزديک ترين روحاني به احمدي نژاد در دوره رياست جمهوري اش، حرف هاي درز كرده از يك جلسه به نقل از رئيس سابق دولت را تأييد كرده است. او درباره نقل قولي از احمدي نژاد در جلسه اي خصوصي که گفته است: <<انقلاب کار انگليس بود>>
  اقتدار ایران نزد رقبایش محفوظ است اما دولت‌های عربی نزد دوستانشان هم احترامی ندارند :
رای الیوم نوشت: «ایران را ببینید چگونه به میادین نظامی ورود کرده و با پیروزی، برگ‌های برنده خود را بیشتر می‌کند و در صحنه دیپلماتیک هم احترام خود را در برابر رقبا نگاه داشته است، اما ما عرب‌ها در دنیا نزد چه کسی احترام داریم؟»
 اعتراف یک روزنامه‌نگار اصولگرا :
شاگردان مصباح یزدی مسئولان دولت احمدی‌نژاد بودند
 چوب خدا و جریان انحرافی :
پدیده احمدی نژاد و جریان انحرافی یکی از آسیب‌های منحصر به فرد در چهل سال گذشته از تاریخ انقلاب اسلامی ایران است که دقت، تامل و تحقیق در آن از جهاتی می‌تواند مایه عبرت برای همه ما و آیندگان باشد. این اتفاق تلخ و شکننده یکی از اشتباهات بزرگ و جبران ناپذیر نظام اسلامی بود که دیگر نباید تکرار بشود.
 جریان انحرافی و فتنه جدید :
با آزادی بیان و انتقاد از قوای سه گانه موافقیم، اما با دروغ گفتن و خارج شدن از جاده انصاف و قانون به بهانه انتقاد کردن موافق نیستیم. جریان انحرافی که 8 سال کشورمان را به جولانگاه بی‌قانونی، خودسری، تحرکات خلاف اخلاق و فساد مالی تبدیل کرد، امروز به جای آنکه در برابر قانون و در پیشگاه ملت ایران پاسخگو باشد، خود را طلبکار می‌داند و عناصر وابسته به این جریان رسوا، به بهانه انتقاد از قوه قضائیه درصدد تنزیه جریان انحرافی و قهرمان سازی ازخود هستند.
 امروز هم یاران انقلاب را تخریب می کنند :
وزیر بهداشت در یادداشتی به مناسبت هفتم تیر نوشت: همان‌طور که اوایل انقلاب افرادی با برداشت‌های سطحی از دین، آیت‌الله بهشتی را تخریب و بعد شهید کردند، امروز هم با تخریب یاران انقلاب مواجه هستیم. به گزارش ایرنا، دکتر قاضی زاده هاشمی، دیروز در یادداشتی با عنوان «رمز بهشتی شدن و بهشتی ماندن» به مناسبت فرا رسیدن هفتم تیر و شهادت آیت‌الله شهید بهشتی و یارانش در صفحه شخصی خود در تلگرام و اینستاگرام منتشر کرد.
 بیانیه نشست سالانه انجمن های اسلامی دانشجویان ایران در اروپا :
متن بیانیه پنجاه‌ویکمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا به شرح ذیل می باشد.
 آخرین پیام مجمع تشخیص مصلحت نظام :

رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح روز 19 دی با تهیه و تدوین پیامی برای مراسم گردهمایی مدیران جهادی، که قرار بود روز 12 بهمن، همزمان با آغاز جشن‌های دهه فجر برگزار شود، نوشته بود که به آخرین پیام او تبدیل شد.


 نشست سالانه انجمن های اسلامی دانشجویان ایران در اروپا با پیام رهبر معظم انقلاب :
متن پیام رهبر انقلاب به پنجاه‌ویکمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان در اروپا توسط نماینده ایشان حضرت حجه الاسلام دکتر اژه ای قرائت شد.
 رهبر معظم انقلاب اسلامی ارتحال حجت الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی را تسلیت گفتند :
فقدان این رفیق دیرین، همرزم و همکار نزدیک سخت و جانکاه است
 مراسم بزرگداشت آیت الله هاشمی رفسنجانی با حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد :
مراسم ترحیم رفیق دیرین و همسنگر دوران مبارزات و همکار نزدیک دوران جمهوری اسلامی حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین هاشمی رفسنجانی (رحمه‌الله‌علیه) رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام ازسوی رهبر معظم انقلاب اسلامی در حسینیه امام خمینی(ره) با حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد.
  یار صادق امام به امام پیوست :
آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و از پیشگامان انقلاب اسلامی که به علت عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش تهران بستری شده بود عصر دیروز دعوت حق را لبیک گفت وپس از عمری مجاهدت به امام راحل و شهدای انقلاب پیوست.
 کشور ما به اعتدال اخلاقی و اعتدال نیاز دارد :
 مصاحبه‌ با آقای مسیح مهاجری مدیر مسئول روزنامه جمهوری اسلامی
 وزیر تعاون احمدی نژاد: باعث و بانی فتنه 88 خود احمدی نژاد بوده است :
اولین وزیر جدا شده از کابینه محمود احمدی نژاد می‌گوید شاید بهتر بود قبل از انتخابات سال 88 از شخصیت احمدی نژاد می‌گفتم. او معتقد است که باعث و بانی فتنه 88 خود احمدی نژاد بود.
 شهادت شیخ نمر خشم و انزجار مسلمانان علیه آل سعود را برانگیخت :

انتشار خبر شهادت شیخ نمر روحانی برجسته شیعه عربستان توسط دولت این کشور بازتاب فوری در رسانه‌های جهان داشت.


 گزارشی از یک رویداد علمی :

اولین دوره اعطای جایزه علم و فناوری مصطفی(ص) برگزار شد و دانشمندان از ۲۸ کشور مسلمان در ایران جمع شدند. این اتفاق آغاز راهی طولانی برای تحول و بازگشت به شکوه گذشته علم در جهان اسلام است.


 بررسي و تحليل ولايتعهدي امام رضا (ع) :
گفتاري از استاد شهيد آيت‌الله مطهري بررسي و تحليل ولايتعهدي امام رضا (ع)
 دفاع لاريجاني از توافق هسته‌اي :
پرونده هسته‌ای در دولت یازدهم با همت و علاقه مندی بیشتری پیگیری شد، در زمینه هسته‌ای دوره‌ای را طی کرده‌ایم؛ یعنی از شرایط خیلی مقدماتی به شرایط حضور در صحنه مسائل هسته‌ای رشد کردیم؛ هرچند طی این مدت فشار زیادی را متحمل شدیم، کشور با مقاومت در حوزه هسته‌ای به سرمایه فنی دست یافت. طرف مقابل همواره درصدد انکار این سطح از دانش هسته‌ای ایران و از بین بردن آن بود.
 هنر تیم مذاکره‌کننده ما، تبدیل تهدید به فرصت بود :
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به مسوولان گفت: ملت ایران ملت کم‌ توقعی است و انتظاری جز این‌که مسئولین آن‌ها را تحویل بگیرند و حرف آن‌ها را بشنوند ندارد.
 نامه رئیس جمهور درباره مذاکرات هسته ای و پاسخ رهبر انقلاب :
قدردانی رهبر انقلاب از زحمات فراوان رئیس جمهور و تلاش پیگیر هیئت مذاکره کننده/ متن فراهم آمده باید با دقت ملاحظه و در مسیر قانونی پیش‌بینی شده قرار گیرد
 مروری بر زندگانی و اندیشه‌های امام موسی صدر :
یست‌وپنجم ماه مبارک رمضان جاری، سی‌و هفتمین سالروز ناپدید شدن امام موسی صدر می‌باشد. سید موسی صدر، مرجع دینی و سیاسی شیعیان لبنان است که پس از هجرت از ایران به لبنان در سال 1338، خدمات خیره کننده‌ای در لبنان داشته و هویت تازه شیعیان لبنان را رقم است که اثرات پربار آن همچنان جاری است.
 آيت‌الله هاشمي رفسنجاني: رهبري محور اساسي حيات انقلاب است :
رهبري محور اساسي حيات انقلاب
 کسانی که از شیوه بهشتی پیروی کنند، از تهمت در امان نیستند :
گفتگوی اختصاصی روزنامه جمهوری اسلامی با حجت‌الاسلام دکتر جواد اژه‌ای به مناسبت سی وسومین سالگرد شهادت آیت‌الله بهشتی
 بهره‌ای از کلام شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی: انسان خودساخته و مطلوب از نظر قرآن :
بهره‌ای از کلام شهید مظلوم آیت‌الله بهشتی
 می‌خواستم از قرآن ایراد بگیرم! :
حرف‌هایش با ارائه مدارک و مستنداتی همراه است که مبادا کسی گفته‌هایش را به پای شعار و خودنمایی بنویسد.
 تربیت فردی (مثبت و منفی) :
مطلب زیر بخشی از یادداشهای استاد مطهری است که در سال 1338 هجری شمسی یعنی در چهل سالگی و در دوران بلوغ فکری ایشان به رشته تحریر درآمده است. شایان ذکر است که یادداشتهای استاد مطهری شامل یادداشتهای الفبایی، موضوعی و دفاتر یادداشت است. تاکنون یادداشتهای الفبایی در 7 جلد، یادداشتهای موضوعی در 5 جلد و یک جلد از دفاتر یادداشت توسط «شورای نظارت بر نشر آثار استاد شهید مطهری» انتشار یافته است. مطلب زیر از دفاتر یادداشت انتخاب شده است که تاکنون منتشر نشده و به زودی در جلد 14 یادداشتهای استاد مطهری خواهد آمد.
 تشریح مذاکرات هسته‌ای و نتایج تفاهم با 1+5 توسط دکتر ظریف :
وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران شامل سه قسمت تحریم‌های شورای امنیت، ایالات متحده (تحریم‌های فرامرزی) و تحریم‌های اتحادیه اروپاست گفت: همه قطعنامه‌های شورای امنیت علیه ایران از روز توافق لغو خواهد شد و این در متن خانم موگرینی است.
 پیام تسلیت حجه الاسلام و المسلمین دکتر اژه ای به مناسبت در گذشت دکتر سید صادق طباطبایی :
پیام تسلیت حجه الاسلام و المسلمین دکتر اژه ای به مناسبت در گذشت دکتر سید صادق طباطبایی
 سید صادق طباطبایی، برادر دکتر فاطمه طباطبایی همسر مرحوم سید احمد خمینی و خواهرزاده امام موسی صدر درگذشت :
سید صادق طباطبایی، برادر دکتر فاطمه طباطبایی همسر مرحوم سید احمد خمینی و خواهرزاده امام موسی صدر، دیروز و در پی ابتلا به بیماری سرطان درگذشت.
 مصاحبه روزنامه جمهوری اسلامی با حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر احمد احمدیبه مناسبت سی و هفتمین دهه فجر انقلاب اسلامی :
امام خمینی با عرفانش در انقلاب پیروز شد، اگر امام خمینی فقط فقیه بود، این انقلاب اینقدر گسترش و گشایش نداشت
 متن پيام مقام معظم رهبري به جوانان اروپا و آمريکا :
آیت الله خامنه ای، مقام معظم رهبری در پیامی خطاب به جوانان اروپا و آمریکا از آنان خواستند درباره حقیقت اسلام تحقیق کنند و تسلیم هیاهو و جنجال های اسلام هراسی دولتمردان و رسانه های جهانی نشوند.
 بیانیه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا در خصوص اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام :
اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان اروپا ضمن تقبیح هرگونه عملیات تروریستی، اهانت به ساحت مقدس پیامبر گرامی اسلام را محکوم کرد. متن کامل بیانیه چنین است:
 چگونگی ابلاغ نامه تاریخی امام خمینی به گورباچف :
چگونگی ابلاغ نامه تاریخی امام خمینی به گورباچف
 مراقبت اخلاقی، مراقبت عرفانی :
مراقبت اخلاقی، مراقبت عرفانی از استاد اخلاق حضرت آیت‌الله جوادی آملی
 گستردگی آزمایش و امتحان الهی در کلام امام خمینی :
جمله معروف امام خمینی رحمه‌الله علیه که فرمودند: «عالم محضر خداست، در محضر خدا معصیت نکنید» برگرفته از شناخت عمیق توحیدی و علمی آن یگانه دوران بود و براساس همین شناخت بود که همگان را در معرض آزمایش و امتحان گسترده الهی می‌دانستند....
 بررسی سوابق کلاهبردار وبیمار جنسی که ابزار تبلیغات ضدایرانی و ضداسلامی شد :
بررسی سوابق کلاهبردار وبیمار جنسی که ابزار تبلیغات ضدایرانی و ضداسلامی شد
 غرفه برتر چهارمین فن بازار ملی جمهوری اسلامی ایران در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران :
اتحادیه انجمنهای اسلامی دانشجویان اروپا، غرفه برتر چهارمین فن بازار ملی جمهوری اسلامی ایران در محل دایمی نمایشگاههای بین المللی تهران
 جسارت به ساحت حضرت امام است که بگوئیم ایشان در جریان امور کشور قرار نداشتند :
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی طباطبایی در مصاحبه اختصاصی با روزنامه جمهوری اسلامی:
این جسارت به ساحت حضرت امام است که بگوئیم ایشان در جریان امور کشور قرار نداشتند. ادامه مطلب ...
 اهانت به امام با هدف تبرئه تفرقه افکنان :
یک عضو گروه 8 نفره مورد عتاب امام خمینی در ماجرای «مک فارلین» در مصاحبه با یک مجله وابسته به گروه انحرافی دولت سابق، تلاش کرد برای آنکه خود و سایر اعضاء مورد عتاب امام را از خطای بزرگی که مرتکب شدند تبرئه کند
 ريشه‌هاي شبكه اسلام‌هراسي در آمريكا (قسمت سوم) :
قسمت سوم بخش دوم: بنيادهاي اهداء‌كننده كمكهاي مالي به شبكه اسلام هراسي همانطور كه قبلاً اشاره شد شريان فعاليتهاي شبكه اسلام هراسي در آمريكا را يك گروه كوچك و در عين حال با نفوذ سياسي و مالي بسيار قوي از بنيادهاي محافظه كارتشكيل مي‌دهد.
 ريشه‌هاي شبكه اسلام‌هراسي در آمريكا (قسمت دوم) :
ريشه‌هاي شبكه اسلام‌هراسي در آمريكا
قسمت دوم: شعاع تبلیغاتی اسلام هراسی
 ريشه‌هاي شبكه اسلام هراسي در آمريكا(قسمت اول) :
برخلاف اين واقعيت كه بسياري ازمعضلات اجتماعي ازجمله بي‌عدالتي، نابرابري، تعصبات نژاد پرستانه وامثالهم همه و همه معلول جهل و ناداني است، اسلام هراسي و ايجاد ترس و وحشت از اسلام و مسلمانان صرفاً ناشي ازجهل و ناداني نيست بلكه در واقع امري است كه برخي از روي آگاهي و به طرز هدف‌مندانه از آن بعنوان يك استراتژي سياسي استفاده كرده و مي‌كنند.
 مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد :
مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در حضور رهبر معظم انقلاب برگزار شد
 تحليل تاريخي نهضت عاشوراي حسيني سخنراني منتشر نشده شهيد مظلوم آيت‌الله بهشتي :
قسمت اول: بسم‌الله الرحمن الرحيم قبل از شروع عرايضم نكته‏‌اي را لازم مي‌دانم با برادران و خواهران عزيز مسلمان اين‌طور در ميان بگذارم. ...
 تحليل تاريخي نهضت عاشوراي حسيني سخنراني منتشر نشده شهيد مظلوم آيت‌الله بهشتي :
قسمت دوم
 ظهور فرقه گرائي افراطي در مالزي :
تاريخ حضور شيعه در مالزي به نخستين برخوردهاي مردم بومي مالائي با اقوام مهاجر مسلمان در قرن پنجم هجري به بعد بر مي‌گردد و در آن زمان دين اصلي مردم اين سرزمين هندوئي و بودائي و زبان آنان سانسكريت بوده است. ...
 بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در هشتمین همایش ملی نخبگان جوان :
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم(۱) براى کسى در سنین این حقیر و در مسئولیّت این بنده کمتر چیزى به شیرینى دیدار جمعى مثل جمع شما است؛ جوانهایى که وارد عرصه‌ى زندگى علمى شده‌اند و آینده‌ى روشنى را براى آینده‌ى این کشور نوید میدهند. امثال ما چشممان به شماها است که ان‌شاءالله خداى متعال به شما توفیق بدهد که بتوانید این کشورتان را، این خانه‌ى پرافتخارتان را با نیروى فکر و عزم و اراده‌ى خودتان آن‌چنان بسازید که شایسته‌ى این میهن و شایسته‌ى این تاریخ است. بنابراین خیلى خوش آمدید؛ خیلى خوشحالیم از اینکه شما را امروز اینجا زیارت کردیم.
 جهاد مستمر علمي با هدف كسب مرجعيت علمي و فناوري در جهان :
جهاد مستمر علمي با هدف كسب مرجعيت علمي و فناوري در جهان/ افزايش بودجه پژوهش به حداقل ۴% توليد ناخالص داخلي
 مرگ مشكوك محققان حادثه 11 سپتامبر يكي پس از ديگري :
منابع خبري آمريكايي از كشته شدن مرموز يكي ديگر از فعالان برجسته ماجراي مشكوك 11 سپتامبر در آمريكا خبر دادند. به گزارش پايگاه خبري "مموري هول"، اجساد "تاد فلچر" و همسرش "سوزان فلچر" در سواحل مارين كانتي ايالت كاليفرنيا پيدا شد.
 وهابيت، اخوان المسلمين و داعش در شرق آسيا :
سه پديده ديني، سياسي و نظامي "وهابيت"، "اخوان‌المسلمين" و "داعش" در روزهاي اخير به گونه‌اي به يكديگر پيوند خورده‌اند كه تفكيك هر يك از ديگري كاري بس دشوار گرديده است.
 ابلاغ سیاست‌های کلی «علم و فناوری» :
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در اجرای بند یک اصل ۱۱۰ قانون اساسی سیاست‌های کلی «علم و فناوری» را که پس از مشورت با مجمع تشخیص مصلحت نظام تعیین شده است، ابلاغ کردند.
 يك روزنامه نگار مصري: در سفر به ايران دنبال قرآن تحريف شده شيعيان بودم اما چيزي نيافتم :
يك روزنامه نگار مصري كه اخيراً به ايران سفر كرده است با انتشار گزارشي در يكي از روزنامه‌هاي قاهره از تلاش‌هايش براي يافتن قرآن مخصوص شيعيان نوشت! به گزارش عصرايران، "محمد شمروخ" در مطلبي با عنوان "در جستجوي "قرآن فاطمه" در ايران" در سايت روزنامه الاهرام چاپ قاهره نوشت: قبل از اين گفته مي‌شد كه شيعيان قرآن تحريف شده‌اي به نام "قرآن فاطمه" دارند. به هنگام ورود به تهران، تعدادي قرآن در گوشه نمازخانه‌اي در فرودگاه تهران، توجه من را به خود جلب كرد. يكي از اين قرآن‌ها را به دست گرفتم و تلاش كردم تا درباره قرآن تحريف شده شيعيان به نام "قرآن فاطمه" بررسي كنم. ....
 آشنايي با بحارالانوار :
بِحارُ الانوار، مشهورترين‌، مهم‌ترين‌ و مفصل‌ترين‌ اثر علمي‌ علامه محمد باقر مجلسي است كه‌ مجموعه‌اي گسترده‌ از احاديث‌ اماميه‌ است‌ و گاه‌ "دائرة المعارف‌ بزرگ‌ احاديث‌ شيعه‌" لقب‌ گرفته‌ است‌.
 سخنان منتشر نشده آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در سال 1387 :
سخنان منتشر نشده آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در سال 1387: اگر بعد از احمدي نژاد يك دولت حسابي بيايد، مشكلات عجيب و غريبي را به ارث خواهد برد
 بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اساتید دانشگاه‌ها :
ما هدفمان تکریم علم و عالم، و شنیدن و نیوشیدن(۱) مطالب دوستان و اساتید محترم بود که بحمدالله تا امروز و تا این لحظه حاصل شد.
 واكنش صريح استاد اخلاق به سخنان آيت‌الله مصباح :
سخنان بي‌سابقه آيت‌الله مصباح يزدي عليه حسن روحاني، واكنش صريح حجت‌الاسلام والمسلمين سيدمهدي طباطبايي را در پي داشت. ....
 بیانات معظم در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره) :
بیانات معظم انقلاب در مراسم بیست و پنجمین سالروز رحلت حضرت امام خمینی (ره)
 كليد مذاكرات مك فارلين را چه كسي زد؟ :
سردار محسن رشيد رئيس سابق مركز مطالعات و تحقيقات جنگ سپاه و از راويان جنگ و اعضاي دفتر سياسي سپاه پاسداران در زمان دفاع مقدس در گفتگو با خبرنگار سرويس سياسي پايگاه خبري "انتخاب" مي‌گويد: مذاكرات مك فارلين با اجازه امام بود و ايشان هرگز آيت‌الله هاشمي را به خاطر آن بازخواست نكردند.
 نقش روحانيت در جامعه امروز :
نقش روحانيت در جامعه امروز (گراميداشت شهادت آيت‌الله مطهري) گفتاري از شهيد مظلوم آيت‌الله بهشتي
 جاسوس آل سعود در لباس مرجعیت :
جاسوس آل سعود در لباس مرجعیت
 نامه استاد شهيد مطهري به پدر :
من بر كار مسلّطم نه كار بر من (نامه استاد شهيد مطهري به پدر) نامه ای که شهید مطهری در سال 1344 به پدر بزرگوار خود نوشته است.
 چرا اعراب حسرت ايران را مي‌خورند؟! :
براي بعضي از اعراب كاري نمانده جز اين كه از نفوذ ايران در منطقه شكايت كنند، به ويژه بعد از آن كه اخيرا نزديكي‌اي در روابط امريكا و ايران بعد از توافق بر سر برنامه هسته اي‌اش به وجود آمده است. نمي‌دانيم چه شد كه عده‌اي ناگهان متوجه خطر ايران شدند .....
 سخنگوي گروهك تروريستي جيش العدل: خود را ملزم به اجراي كنوانسيون حقوق بشر و قراردادهاي ژنو نمي‌دانيم :
سخنگوي گروهك تروريستي جيش العدل گفت:مكلف نيستيم به هيچ كنوانسيون و قانوني در مورد حقوق بشر و قراردادهاي ژنو درباره جنگ عمل كنيم......
 مداحان جناحي؛ از فحاشي‌هاي ركيك در هيأت‌ها تا تيراندازي به خودروي مردم :
حرمت اين جايگاه را حفظ كنيد مداحان جناحي؛ از فحاشي‌هاي ركيك در هيأت‌ها تا تيراندازي به خودروي مردم
 آزمون بزرگ براي قوه قضائيه :
بازداشت "بابك زنجاني" به عنوان يك گام مثبت، مورد توجه افكار عمومي قرار گرفته است. درباره اين اقدام، به چند نكته بايد توجه شود. ....
 افشاي گفت وگوي تند و طوفاني "كري" و "ملك عبدالله" :
افشاي گفت وگوي تند و طوفاني "كري" و "ملك عبدالله"
 مراثي و روضه‌هاي شهيد مطهري، آگاهي‌بخش، اندوه‌زا، و پيوند دهنده قلوب با اهداف نهضت حسيني :
متفكر شهيد علامه آيت‌الله مرتضي مطهري همواره از نفوذ تحريف و خرافه در روضه‌ها و مرثيه‌هايي كه در محافل عزاداري حضرت امام حسين(ع) خوانده مي‌شد و آفت و آسيب ايجاد مي‌كرد رنج مي‌برد. اين رنج، باعث مي‌شد آن شهيد والامقام آرام و قرار نگيرد و با روش‌هاي مختلف به تلاش‌هاي فكري و علمي بپردازد و در سطح جامعه و در ميان اقشار مختلف مردم آگاهي‌بخشي و بينش‌زايي كند.
 افراطيون را بهتر بشناسيم :
افراطيون را بهتر بشناسيم
(شاخصه‌هاي افراطيون در قرآن)

 موضع مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام درباره اظهارات آیت‌الله هاشمی :
مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)‌ درباره اظهارات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی راجع به رابطه با آمریکا از نگاه امام خمینی، اعلام موضع کرد. در این خصوص به ادامه مطلب توجه فرمایید
 كالبدشكافي سلفي‌گري نوين در تشيع :
زمان آغاز افراطي‌گري‌ها در قالب غائله سازي براي سخنراني‌هاي رسمي شخصيت‌هاي سياسي كشور، عده‌اي تصور مي‌كردند اين آشوب گري‌ها ناشي از نوعي احساسي گري و هيجانات نشأت گرفته از روحيات عده‌اي جوان در واكنش به تحولات سياسي جامعه است ....